Cena Český patriot 2011

25.11.2011 16:52

Záštita senátora ing. Petra Bratského

Záštitu nad ročníkem 2011 ceny Český patriot přijal senátor ing. Petr Bratský. V rozhovoru pro časopis Historický kaleidoskop k tomu mimo jiné řekl: "Záštitu jsem přijal rád, protože znám činnost občanského sdružení ANLET a vím, že se věnuje mnoha zajímavým aktivitám a především zachování vzpomínek na lidi, kteří se zasloužili o náš samostatný stát. Vím, že se snažíte je nejen uctít, ale zachovat jejich odkaz pro další generace, a to je pro mne velmi důležité......Mým vzorem je ten, kdo si vytkne cíl, jde za ním a neumdlívá, přesvědčuje, nepotřebuje k tomu žádné velké peníze, nemyslí si, že aby někomu pomohl, musí získat do nadace další a další miliony, ale získává okruh lidí, kteří mají otevřené srdce. Ten člověk musí hořet a svým plamínkem zažehávat další."

 

Ceny Český patriot 2011 uděleny

Ve čtvrtek 24. listopadu 2011 byly v pražském hotelu DUO uděleny ceny Český patriot 2011 těmto osobnostem:

Cena Český patriot 2011 v kategorii Mladý vlastenec: Jan Kostrhoun

Cena Český patriot 2011 v oblasti péče o památná místa: Vladimír Štrupl, který získal i Cenu veřejnosti.

Cena Český patriot 2011 za publicistickou a výchovně-vzdělávací činnost v oblasti české historie: plk. JUDr. Michal Dlouhý, Ph.D., ing. Zuzana Vittvarová, PhDr. Jana Volfová

Cena Český patriot 2011 za významný přínos české historii: Mgr. Vojtěch Šustek

Cena Český patriot 2011 za celoživotní dílo: PhDr. Zlata Fořtová, Miloslav Růžička

Cena Český patriot v kategorii Mecenáš 2011: S.P.M. Liberec, s.r.o.

Mimořádná cena Český patriot 2011 za hrdinství: plk. v.v. Miroslav Liškutín, DFC

Tak jako již tradičně získali nositelé ceny Český patriot originální skleněný artefakt v barvách české trikolory od partnera sklárny AJETO GLASS. Každý oceněný získal také dárkový poukaz na dvoudenní pobyt v zámku Berchtold, který se stal partnerem ceny Český patriot.

Fotogalerie: Cena Český patriot 2011

Záznamy: 1 - 20 ze 81
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>